Projekt dziedzińca


Dziedziniec wysokiego domu wielorodzinnego, otoczony innymi budynkami i wysokimi drzewami. Przez większość dnia teren jest w cieniu dlatego zastosowane rośliny to zieleń cieniolubna. W projekcie postawiono na elegancję i innowację. Ze względu na liczne rodzaje nawierzchni (drewno, beton, kostka betonowa, kamień), różniące się fakturą, kolorem i wielkością zastosowana roślinność utrzymywana jest w stonowanych barwach. Jedynym akcentem kolorystycznym jest biel i okresowo róż.
Całe założenie opiera się na okręgach i kołach oraz ich wycinkach i częściach wspólnych. Projekt daje ciekawy efekt z poziomu gruntu, a także z okien i balkonów budynku - gdzie w pełni widać założenia koncepcyjne i geometrię utworzoną poprzez przecinające się nawierzchnie i odpowiednio rozmieszczoną roślinność.
Na terenie dziedzińca znajdują się liczne stoły, siedziska, pozostawiono też kilka potencjalnych miejsc, w których w przyszłości można by stworzyć plac zabaw.

Park Kasprowicza


 Koncepcja zagospodarowania Parku Kasprowicza w Poznaniu - terenu wokół Areny.

Projekt zimozielony


Teren mały i zaniedbany zdecydowanie wymagał wprowadzenia koloru i życia. I tego właśnie oczekiwał zleceniodawca. Dodatkowo zaprojektowane rośliny miały być wyłącznie zimozielone. Po dokładnej inwentaryzacji terenu i jego nasłonecznienia dobrano rośliny pięknie wyglądające w rożnych porach roku, tak aby zawsze przyciągały wzrok. Dodatkowym wyzwaniem była cześć zlokalizowana całkowicie w cieniu, gdzie też udało się przemycić ciekawą zieleń.
Na terenie pojawiły się kwitnące późnym latem i jesienią wrzosy, ozdobne wiosną wrzośce oraz różaneczniki, pięknie pachnąca, kwitnąca latem lawenda, cudownie prezentujące się oszronione w mroźne dni zimozielone trawy a także krzewy o rozmaitych odcieniach zieleni. Zastosowano też pierisa, którego młode, rozwijające się liście są karminoczerwone i krzewy z intensywnie kolorowymi owocami.

Kontakt

mgr inż. arch. kraj. i inż. arch. Michalina Brońska
tel: 697-674-110

Zielone Impresje Studio Architektury Krajobrazu
Michalina Brońska; 

ul. Sowińskiego 9a , 60-282 Poznań;
NIP: 7792398883; REGON: 363269979

 

 

 

+48-697-674-110